JAGUAR

XF 2.0 i4 D

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 1999 cm3
 • Моќност: 180 KS
 • Менувач: Автоматски – 8 степени
 • Година на производство: 2015
 • Поминати КМ: 47.270

ОПРЕМА

 • 8 степен автоматски менувач со педали на управувач
 • InControl Touch – напреден инфо мултимедијален систем со 8″ колор екран на допир
 • 5” Инструмент панел дисплеј над управувач
 • JaguarDrive Control, динамики на возење Еко, Спорт, Нормал и Зимско
 • Интелегентен Старт/Стоп
 • Електрична паркинг кочница со отпуштање при поаѓање
 • Предупредувачко стоп светло за ненадејно кочење
 • Воздушни перници
 • DSC Dynamic Stability Control – Динамичка контрола на стабилност, оптимизација во уравувањето со возилото
 • Темпомат со лимитирање на брзината
 • Предупредување за напуштање на коловозна лента
 • TSC – Систем за детекција на опасни движења на возилото, и негово враќање во безбедно управување
 • Електрично отворање и затворање на прозорците
 • Сензор за дожд
 • Надворешни ретровизори во боја на каросерија, со грејачи и електрично придвижување
 • Двозонски клима уред
 • USB и AUX-In приклучок
 • Bluetooth телефонска конекција
 • Амбиентално осветлување во кабина
 • Jaguar Smart Key System – Старт/Стоп на моторот без клуч
 • Хромирана надворешна лајсна околу прозорците
 • Xenon светла со прскалки, и дневни LED Ј светла
 • 18″ алуминиумски тркала – Vela
 • Систем за следење на притисокот во гумите
 • Електрично подесување на предните седишта во 10 правци
 • Jaguar патосници, напред/назад
 • Резервно тркало – редуцирана големина
 • 18” HELIX алуминиумски фелни со 10 краци
 • Гуми: 245/45 R 18
 • Хромирана лајсна околу предната маска
 • Еуро навигација со SD карта
 • Затемнети стакла, од Б конзола наназад
 • Пакет за помош при паркирање со сензори напред и позади
 • Црна (Јет) внатрешност – Кожа
 • Бела боја (Polaris White)

RN:1710004