VOLKSWAGEN

Passat 2.0 TDI Comfortline

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 1968 cm3
 • Моќност: 140 KS
 • Менувач: Мануелен 6 степени
 • Година на производство: 2014
 • Поминати КМ: 146.590

ОПРЕМА

 • Радио CD Уред со дисплеј на допир
 • NAVI уред
 • Авт. 2 зонски клима уред-Climatronic
 • ABS+ASR+ESP+TCS
 • Hill Holder
 • Air Bag x 6
 • Електричен пакет
 • Серво волан
 • Волан обложен со кожа
 • Mултифункционален волан
 • Патен компјутер
 • Start-Stop систем
 • Темпомат – Cruise Control
 • Bluetooth Hands Free
 • Алуминиумски тркала 16”
 • Гуми 215/55 R16
 • Светла за магла
 • Електрично задвижувани ретровизори
 • Греење на ретровизори
 • Делив заден нслон
 • Централен наслон – напред/позади
 • Држач за наочари
 • Само затемнувачки ретровизор
 • Сензор за дожд
 • Предни и задни сензори за паркирање
 • Украсни-хром лајсни на каросеријата
 • Греење на предни седишта
 • Вентилација на предни седишта

RN:1710005