Mercedes-Benz

C200 CDI Avantgarde

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 2143 cm3
 • Моќност: 136 KS
 • Менувач: Мануелен 6 степени
 • Година на производство: 2012
 • Поминати КМ: 182.414

ОПРЕМА

 • Радио CD Уред
 • 6 звучника
 • NAVI уред
 • Автоматски 2 зонски Kлима Уред
 • ABS+ASR+ESP+TCS
 • AirBag x 6 + 1xAirBag за колена за возач
 • Серво волан
 • Електричен пакет
 • Волан обложен со кожа-двобоен
 • Мултифункционален волан
 • Патен компјутер
 • Start&Stop систем
 • Bluetooth Hands Free
 • Темпомат – Cruise Control
 • Алуминиумски тркала 16”
 • Гуми 205/65 R16
 • Сензор за дожд
 • Електрично задвижувани ретровизори
 • Греење на ретровизори
 • Предни и задни сензори за паркирање
 • Преден и заден централен наслон
 • Индикатор за намален прит.во гумите
 • Дневни LED светла

RN:1709003