RANGE ROVER

EVOQUE 2.2 SD4

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 2179 cm3
 • Моќност: 190 KS
 • Менувач: Автоматски – 6 степени
 • Година на производство: 2014
 • Поминати КМ: 70.508

ОПРЕМА

 • Постојан погон на 4 тркала
 • Прогресивен електро серво волан
 • Hill Descent Control
 • Mултифункционален волан
 • ABS+EBD+ESP+TCS
 • Bluetooth Hands Free
 • Meridian Audio System
 • Светла за магла
 • Bi-Xenon светла
 • Греачи на предни седишта
 • Автоматски Клима уред
 • Волан обложен со кожа
 • Темпомат
 • Cruise Control
 • Задни / предни сензори за паркирање
 • Алуминиумски тркала 19”
 • Камера за возење назад
 • Гуми 235/55 R19
 • Ел.задвижувани и греени ретровизори
 • Централен наслон за рака
 • Борд компјутер

RN:1711002