MERCEDES-BENZ

E350 CDI BLUETEC

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 2987 cm3
 • Моќност: 252 KS
 • Менувач: Автоматски – 7G – Paddle Shift SW
 • Година на производство: 2013
 • Поминати КМ: 139.391

ОПРЕМА

 • NAVI уред
 • Автоматски 2-зонски Клима уред-Climatronic
 • ABS+EBD+ESP+TCS
 • LED светла
 • Радио CD уред
 • Патен компјутер
 • Мултифункционален волан
 • Волан обложен со кожа
 • Bluetooth Hands-Free
 • Електричен пакет
 • Електрично склопливи ретровизори
 • Електр. задвижувани и греени ретровизори
 • Предни и задни сензори за паркирање
 • Stop & Go систем
 • Прогресивен серво волан
 • Темпомат – Cruise Control
 • Алуминиумски тркала – 17”
 • Гуми – 245/45/ R17
 • Централен наслон – напред/позади
 • Греачи на предни седишта

RN:1710005