Mercedes-Benz

E200 CDI

Avantgarde

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 2143 cm3
 • Моќност: 136 KS
 • Менувач: Автоматски 7G
 • Година на производство: 2014
 • Поминати КМ: 17.498

ОПРЕМА

 • NAVI уред
 • Прогресивен серво волан
 • Автоматски 2-зонски клима уред
 • Темпомат – Cruise Control
 • ABS+EBD+ESP+TCS
 • Алуминиумски тркала 17”
 • Xenon LED светла
 • Радио CD уред
 • Мултифункционален волан
 • Волан обложен со кожа
 • Bluetooth Hands-Free
 • Електричен пакет
 • Електр.задвижувани и греени ретровизори
 • Предни и задни сензори за паркирање

RN:1704006