AUDI

a6 3.0 TDi ALL ROAD

S-TRONIC

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 2967 cm3
 • Моќност: 245 KS
 • Менувач: Автоматски, S-tronic, 7 степени
 • Година на производство: 2013
 • Поминати КМ: 95.219

ОПРЕМА

 • Радио CD Уред
 • 8 звучника
 • NAVI уред – AUDI MMI навигација
 • Bi-Xenon предни светла
 • Автоматски 4 зонски Kл.уред-Climatronic
 • ABS+ASR+ESP+TCS
 • Air Bag x 8
 • AUDI Drive Select
 • Воздушна суспензија
 • Серво волан – Servotronic
 • Електричен пакет
 • Волан обложен со кожа
 • Мултифункционален волан
 • Патен компјутер
 • Start&Stop систем
 • Bluetooth Hands Free
 • Темпомат – Cruise Control
 • Спортски седишта
 • Припрема за телефон
 • Алуминиумски тркала 20”
 • Гуми 255/40 R20
 • Светла за магла
 • Електрично задвижувани ретровизори
 • Греење на ретровизори
 • Предни и задни сензори за паркирање
 • Камера за возење – назад
 • Светла за магла
 • Преден / заден централен наслон
 • Hill Hold Control
 • Само затемнувачки ретровизор

RN:1710001