Audi A6 allroad 3.0 TDI quattro S-tronic

РАБОТНА ЗАФАТНИНА 

2967 cm

МОЌНОСТ 

245 КS / 180 KW 

ПРОИЗВЕДЕНО 

2013 

ПОМИНАТИ КМ

89.000

ОПРЕМА

Менувач: Автоматски (S-tronic), 7 степени

Адаптивна воздушна суспензија

Quattro – погон на сите тркала

Адаптивен Темпомат (ACC)

Audi Lane Assist

Audi Side Assist

Audi Braking Guard

Bi-xenon предни светла

LED дневни светла

Автоматски 4 зонски клима уред

Навигациски уред Audi MMI® Plus со MMI touch®

BOSE Surround Sound

Alcantara кожни седишта во сива боја

ABS + ESP (Електронска програма за стабилност)

8 воздушни перничиња

Audi drive select

Auto-Hold функција

Start/Stop систем

Алуминиумски фелни 19”, со гуми 255/45 R19

Електрично подесиви и греени надворешни ретровизори, со електрично преклопување

Самозатемнувачки внатрешен ретровизор

Електрично отварање и затварање на багажникот

Паркинг сензори напред и назад (APS-Acoustic Parking System)

Дополнително паркинг греење / вентилација

Радио / CD

Bluetooth конекција за телефон

AUDI music interface

Греење на предни седишта

Електрично лумбално подесување на предни седишта

Предни спортски седишта

Електромеханички серво волан обложен со кожа

Мултифункционален спортски 3-крак волан

Сензор за светло и дожд

Електрика на прозори

Централно заклучување со далечинско

Централен наслон за рака напред и назад

Поделена преклоплива задна клупа

Отвор за долги предмети во задната клупа

Пакет прегради

Кровни носачи

Завеса за сонце за задниот прозор, ролетни за задните странични прозорци

Дополнително затемнети стакла од столб Б

Кука за влечење на склопување – мануелно

Контрола на притисок во гуми (TPI)

ОСТАНАТА ПОНУДА

Побарајте понуда

Или контактирајте не телефонски на ✆ +38972279789 за повеќе информации за возилото.

RN: 1802002