AUDI

A4 2.0 TDI

Allroad S-Tronic

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • Работна зафатнина: 1968 cm3
 • Моќност: 177 KS
 • Менувач: Автоматски 
 • Година на производство: 2013
 • Поминати КМ: 107.289

ОПРЕМА

 • NAVI уред
 • Централен наслон за рака
 • Дневни LED светла
 • Автоматско вклучување на светла
 • Погон на сите тркала – quattro
 • Xenon светла
 • Автоматски Клима уред
 • Кровни шини
 • ABS+EBD+ESP+TCS
 • Ролетна во багажен простор
 • Алуминиумски тркала 16”
 • Пластични апликации околу тркалата
 • Светла за магла
 • Bluetooth Handsfree
 • Борд компјутер
 • Радио CD уред
 • Сензор за дожд
 • Мултифункционален волан
 • Темпомат – Cruise Control
 • Електричен пакет

RN:1704009